Huawei P30 Pro Karşınızda! Fiyatı Ne Kadar?

Kamera konusunda zirvede yer alan modeller sunan Huawei yine beklenilen performansı veren modelini tanıttı. Yeni Huawei P30 Pro tam 4 kamera ile geliyor.

Huawei P30 Pro tanıtıldı. Fiyatı ne kadar olacak? Kamera ve donanım özellikleri sitemizde.

Tabii ki de Huawei P30 Pro’yu tanıtmaya ilk önce kamera özellikleriyle başlayacağız. Aslında herkesin P30 Pro’dan beklentisi kamera özellikleri. Yeni P30 Pro 40 MP f/1.6 SuperSensing ana kamera, 20 MP f/2.2 ultra geniş açı kamera, 5x optik yakınlaştırma özellikli 8 MP f/3.4 periskop kamera ve 3D ToF arka kamera dizilimi ile geliyor. Cihazın ön yüzünde ise 32 MP f/2.0 kamera bizleri karşılıyor. Önde yer alan tek kamera yapay zeka ile birlikte portre fotoğraflar çekebiliyor.

Huawei P30 Pro tanıtıldı. 4 kamerası ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei P30 Pro’nun en dikkat çeken kamera özelliği yatay olarak yerleştirilmiş periskop kamerası. Bu kamera ile cihazda 5x optik zoom, 10x hibrit zoom yapabiliyorsunuz. Özellikle uzaktaki nesneleri kayıpsız olarak çekmek için kamera konusunda Huawei bizlere çok iyi bir cihaz sunmuş. Daha uzaktaki nesneleri çekebilmek için 50x dijital zoom yapmakta mümkün.

Huawei P30 Pro DXOMARK'da kamera konusunda zirveye yerleşti!

Huawei P30 Pro DxOMark’da 112 puanla ana kamera konusunda zirveye yerleşti. Huawei P30 Pro 3D ToF sensörü ile üç boyutlu alan derinliği ölçümü yaparak muhteşem portre fotoğraflar ortaya çıkarıyor. Daha da önemlisi çok çok karanlık ortamlarda bile kabul edilebilir fotoğrafları kullanıcısına sunuyor.

Huawei P30 Pro özellikle gece çekimlerinde çok iyi fotoğraflar ortaya çıkarabiliyor.
Huawei P30 Pro karanlık ortamlarda ki çekim performansı ile dikkat çekmeyi başardı.

Huawei P30 Pro fotoğraf çekmek için gösterdiği performansı video çekmek için ne yazık ki gösteremiyor. Rakiplerinde bulunan 4K 60fps çekim yeteneği ne yazık ki P30 Pro’da bulunmuyor. Cihaz 4K’da 30fps çekime 10 dakika kısıtlama ile imkan veriyor. 60fps için 1080p’de çekim yapmak zorundasınız.

Ekran

Huawei P30 Pro ekranı damla çentikli ve ekrandan parmak izi okuma teknolojisi ile geliyor. Çok iyi ekran kasa oranına sahip cihazın ahizesi bulunmuyor. Cihaz telefon görüşmelerini titreşim vasıtasıyla kulağa iletiyor. 6.47 inç boyutundaki AMOLED ekranda HDR10 teknolojisi bulunuyor.

Donanım

Huawei P30 Pro önceki Huawei modellerde kullanılan 7nm Kirin 980 yonga seti ile geliyor. 128, 256 ve 512GB depolama seçeneklerine sahip model 6 veya 8GB ram ile kullanıcısına sunuluyor. 4200 mAh gibi büyük bir pil ile gelen telefon 40W Huawei SuperCharge ile geliyor. IP 68 sertifikasına sahip telefon suya ve toza karşı dayanıklılık gösteriyor. Cihazın depolama kapasitesini Huawei NM kart ile arttırmak da mümkün.

Huawei P30 Pro renk seçenekleri ışık altında değişiyor. Hangi renkler mevcut?

Cihaz en çok eleştiriyi müzik sevenlerden aldı. Cihazda maalesef 3.5mm kulaklık girişine yer verilmemiş ve cihaz mono hoparlör ile geliyor. Huawei P30 Pro ışığa göre renk değişimi gösteren siyah, mavi, beyaz, kırmızı ve mavi & yeşil olmak üzere 5 farklı renk seçeneğiyle müşterisine sunulacak.

Fiyat

Ön siparişlerine başlanan Huawei P30 Pro ülkemizde 2 farklı model ile müşterilerine sunuldu. Fiyatların ön sipariş fiyatları olduğunu belirtmek isteriz. Cihaz yanında ön siparişe özel Huawei Watch GT saat hediyesi ile gelmekte.

  • 128GB depolama 6GB ram modeli: 6.999 TL
  • 256GB depolama 8GB rammodeli: 7.999 TL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir